KELLY FAMILY & PRISON BREAK MY LOVE,MY LIFE

Duben 2008


Wentworth Miller

18. dubna 2008 v 22:50 | kitty |  Wentworth Miller
HEREC
Datum narození: 02.06.1972
Místo narození: Anglie
Znamení: Blíženci
Životopis: Wentworth Miller vděčí za svou popularitu roli, kterou ztvárňuje v novém hitu od FOXu - Prison Breaku. Miller hraje Michaela Scofielda, jenž spáchá zločin, aby se dostal do vězení, kde čeká jeho bratr. Ten je falešně obviněný k trestu smrti za vraždu, kterou ve skutečnosti nespáchal. Michael se pak snaží dostat sebe a bratra z vězení pomocí geniálního plánu. Absurdní? Určitě! Vždyť je to právě Miller, kdo každý týden přiláká 9 milionů diváků před televizní obrazovku.

Ale ne vždy měl Miller takové schopnosti. Po hraní v divadle na střední škole v Brooklynu a na předměstí Pittsburgu hrál německého kurýra Count von Stracka v divadlu "Intime". Cítil, že překonal své vrstevníky. "Byl jsem děsně božský," říká Miller. Psychicky neunesl svou popularitu a skončil s hraním. Začal zpívat s Ringtones a to považoval za své východisko.

Miller hraje inženýra v Prison Breaku, ale zápolil s vědou v Princetonu (zahrnující předmět fyzika pro básníky), a tak si ve druhém ročníku na univerzitě vzal rok volna, aby si všechno v klidu vyřešil. Tento čas strávil ve Scottsdalu (Ariz) s jeho strýcem, kde pracoval v knihkupectví a jako úřední asistent. Brzy ho začala sžírat nuda a otrava z minimální mzdy a také svět, který pro něj byl obtížný a bezvýznamný, a proto se rozhodl vrátit do Pricetonu a podařilo se mu získat anglický titul (asi něco podobného jako náš bakalář).

Po škole odešel do Hollywoodu a dostal práci "s vlastním stolem a pravidelnou výplatou", četl skripta a sbíral šálky s kávou pro šéfy z NBC v oddělení pro televizní tvorbu. Ale brzo si uvědomil, že šel nevědomě do Los Angeles za účelem hraní. "Věděl jsem, že kdybych to nezkusil, říkal bych si pořád 'co kdyby´."

V roce 1998 dostal svoji první roličku v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Ale do té doby, než byl vybrán do minisérie Dinotopia v roce 2002, se mu nepodařilo ukořistit hlavní roli. Poté následovala hlavní role ve filmu Lidská skvrna, kde ztvárnil postavu černého muže, který byl ale na povrchu bílý. Ve skutečnosti má Miller v sobě něco z Araba, Evropana a Afroameričana. "Není zde moc rolí napsaných speciálně na mou minulost. Je to něco, na co jsem musel být docela citlivý, abych si prorazil cestu v tomto byznysu," říká Miller.

Nyní má pravidelnou roli, byl nominován na Zlatý Glób za nejlepšího herce v TV dramatu a chtěl by vydržet s hraním, ačkoli doufá, že bude stejně úspěšný i v psaní a režírování. "Jednou z nejvíce radostných věcí z objevování se v televizi je, že si vás lidé každý týden zvou do svých domovů," říká. "Udělají si pro vás čas v jejich rušných životech. To je pro vás ten největší kompliment."


Wentworth Miller si také zahrál v méně známém filmu Seabïscuit, jehož příběh se odehrává v dostihovém prostředí.


Michael Scofield

18. dubna 2008 v 22:31 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Jméno:Michael Scofield
Vězeňské číslo : 94941
Umístění
: Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 40
Zločin : Ozbrojená loupež
Rozsudek
: 5 let
Podmíněčné propuštění :
2 roky, 6 měsíců
Životopis :
Michaelovo Scofieldovo dosavadní vzdělání je v rozporu s tím , proč by se takový muž dopustil zločinu, který spáchal. Začal studovat s čistým rejstříkem v Morgan Parku High school, a později promoval na Magnu Cum Laude s B.S., obor stavebnictví. Než ho zatkli, tak byl Michael zaměstnaný jako stavební inženýr v prestižní firmě Middletonu, Maxwell a Schaumlocated v Chicagu. Vězeň Michael Scofield, s čistým trestním rejstříkem, byl odsouzený za ozbrojenou loupež v bance, odkud se pokoušel ukrást půl milionu dolarů. U soudu Scofield požádal, aby si trest mohl odpykat ve vězení , které je nejblíže k jeho domovu v Chicagu.
Michael trpí cukrovkou a má povolené návštěvy s Veronicou Donovan, jeho právním zástupcem. Vězeň je ohodnocený stupněm D a není mu povolena práce ve vězeňských prostorách.

Fernando Sucre

18. dubna 2008 v 22:30 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Jméno:Fernando Sucre
Vězeňské číslo : 89775
Umístění : Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 40
Zločin : Ozbrojená loupež
Rozsudek : 5 let
Podmíněčné propuštění :
1 rok, 4 měsíce

Životopis :
Fernando Sucre se narodil v Chicagu. I když většinu svého času trávil někde venku na ulici, tak po většinu života se nedostával příliš do konfiktu se zákonem. Až jedné noci, kdy přepadl obchod s lihovinami v Ecuadoru, i když s nenabitou zbraní. Policie však přijela moc rychle na to, aby stihl někam utéct, a tak byl na místě zatčen. Ihned po nástupu do Fox River si udělal vizitku slušného vězně. Požádal o co možná nejmilosrdnější rozsudek, aby mohl být se svou dívkou, Maricruz Delgado. Sucre potkal Maricruz před třemi roky. Šest měsíců předtím se Maricruz přistěhovala do New Yorku kvůli práci nákupčí pro významnou Manhattanskou módní společnost. O měsíc později se Sucreův bratranec Hektor také přestěhoval do New Yorku. Svým přátelům řekl, že ho přesunula společnost, ale ti, kteří ho znají, tak jim je jasné, že se sem přestěhoval kvůlu Maricruz, která se mu také líbí.
Fernando má povolené návštěvy od Maricruz Delgado. Jsou mu povoleny návštěvy Mariccuz jednou za měsíc. Vězeň je ohodnocený stupněm C a je mu povolena práce ve věznici.

Veronica Donovan

18. dubna 2008 v 22:29 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Životopis :
Navzdory mladistvému delikventovi Lincolnovi Burrowsovi, se kterým chodila na střední škole, se nenechala svést pro "pouliční život Cicera". Byla studentem s výbornými výsledky, a tak dostala plné akademické stipendium na univerzitě v Illinois v Chamapaign, kde maturovala s titulem bakaláře v porávnickém oboru a potom pokračovala ve studiu právníka a udělala si doktorát na Bay Law School. Po promoci na Baylor se přestěhovala zpět do Chicaga, kde mohla uplatnit svoje znalosti majetkového zákona v kanceláři firmy Glazer a Ross. Ačkoli neměla žádnou zkušenost s trestním právem, obhajovala přítele z dětství Michaela Scofielda proti obvinění z ozbrojené loupeže po tom, co odmítal jakoukoli pomoc právníků jmenovaných právním zástupcem.
Veronica momentálně pracuje s Nickem Savrinnnem na případu Lincolna Burrowse obviněného z vraždy prvního stupně.

Nick Savrinn

18. dubna 2008 v 22:28 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Životopis :
Když promoval na Kolumbijské právnické škole, všechny prestižní Manhattanské advokátní kanceláře mu nabídly lukrativní pozici uvnitř jejich firem. Ale on odmítnul všechny nabídky a vrátil se domů do Chicaga, kde dělal právníka neprávem odsouzeným vězňům. Toto povolání překvapilo některé Savrinnovy spolužáky, ale ne jeho nejbližší přátele a rodinu. Když Nickovi byly tři roky, jeho otec byl odsouzen za zločin, kterého se nedopustil. Když viděl, co nespravedlivé udsouzení může přinést, tak slíbil, že udělá všechno pro to, aby už nikdo další nebyl takto neprávem nařčen. V jedenácti letech v Project Justice, úspěšně zprostil viny třináct klientu, kterým dohromady hrozilo třista let ve vězení, a pět klientů, kteří byli odsouzeni na smrt.
Je to nedávno, co dosáhl osobního vítězství, když jeho otec byl nakonec ospravedlněn a propuštěn.

LJ Burrows

18. dubna 2008 v 22:27 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Životopis :
Ještě před několika měsíci byl LJ jen další průměrný kluk z Oak Park v Illinois. Žil v hezkém domě se svou matkou Lisou a nevlastním otcem Adrianem. LJ pomáhal v domácnosti, dostával dobré známky ve škole, zkrátka nedělal žádné problémy. Pak jeho vlastního otce Lincolna Burrowse zavřeli do vězení. Žádost o milost byli odmítnuty a datum popravy bylo stanovené. To LJ ovlivnilo nejvíce. Posledních pár měsíců je z LJ úplně jiná osoba. Vyrcholilo to zatčení za držení marihuany se záměrem prodeje. LJ mnohokrát řekl, že jeho otec na něho nemá žádný vliv, ale soudě podle jeho nedávných činností to není tak úplně pravda.
Momentálně je na LJ vydán zatykač za vraždu jeho matky a nevlastního otce.

Doktorka Sara Tancredi

18. dubna 2008 v 22:27 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Životopis:
Její motto zní: "Přijmětě změnu, jestliže chcete vidět svět." Již když byla malá tak věděla, že jednou bude doktorkou. Vyrůstala na předměstí Chicaga a vždy doufala, že bude pracovat v nemocnici nebo bude soukromou doktorkou. Tyto sny se ale změnily během prvního ročníku na Northwestern University, když se Sara představila profesorům prací o Mahatma Gandhi. Její názor na svět se ihned změnil. Sen doktorky se jí brzy rozplynul, a tak se si uvědomila, že musí jít na dráhu více humanitární. Ironicky, Gandhiho názory nenásilného přesvědčování, přesvědčily i Saru, která se rozhodla pracovat v prostředí plném násilí a zločinu, ve věznici Fox River. Jako jedna z mála doktorů ve Fox River, jestliže je některý z vězňů raněn, tak právě ona je odpovědná za to, zda rozhodne, že potřebuje neodkladný chirurgický zákrok. A tak zatímco její práce je místy až hrdinská (vyhrála mnoho cen za humanitární pomoc), je také docela nebezpečná. Každý den, se setkává se zločinci a vrahy, kteří se v následujících letech ještě dlouho nesetkají se žádnou ženou. Ačkoli se Sara dvakrát nerozmýšlí nad riziky, které na ni čekají každý den, tak pro jejího otce je to dávka každodenního stresu. Její otec, Frank Tancredi je "Hlavou spravedlnosti", guvernérem státu Illinois. A právě práce Sáry a rozdílné politické názory velmi ochladili jejich vztah v posledních letech.

Kapitán Brad Bellick

18. dubna 2008 v 22:26 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Životopis :
Po promoci na střední škole složil Nápravnou důstojnickou zkoušku a nastoupil do věznice Fox River. Už od té doby se pomalu, ale jistě přibližoval k hodnosti C.O.(bachař) Před třemi roky, navzdory několika tvrzením, že zneužívá chovance (nebyl nikdo, kdo by mu to mohl dokázat), Bellick byl povýšen do pozice kapitána, což je nejvyšší hodnost C.O. Dnes mezi jeho hlavní povinnosti patří: pomáhání v přepravě odsouzených k trestu smrti elektrickým křeslem, dohlíží na průmyslová odvětví věznice Fox River a také dohlíží na každodenní práce všech chovanců v bloku s nízkou ochranou. Bellick je známý jako tvrdý C.O. Jeho pohled na vězně není "dobrý trestanec", ale, jak sám říká: "Hlavní účel vězení je trest, ne rehabilitace".

Warder Henry Pope

18. dubna 2008 v 22:25 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Životopis :
Pope vede federální trestnici Fox River už osmnáct let. Jeho hlavním cílem není vězně trestat ale snažit se je rehabilitovat a převychovat, aby po návratu do společnosti nechtěli páchat další kriminální činy. Z tohoto důvodu nechal zřídit program pro vězeňskou práci, aby vězňům pomohl naučit se fungovat na svobodě, takže kromě práce venku, se nabízí i práce v dílnách .Také vede výukové vězeňské programy, díky nimž si chovanci mohou dodělat střední školu a ve výjimečných případech i bakalářský diplom. Protože se mu však blíží penze, hledá vhodného nástupce, který by Fox River dokázal vést po něm.
Pope a jeho žena, Judith jsou svoji už třicet devět let.

Lincoln Burrows

18. dubna 2008 v 22:24 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Jméno:Lincoln Burrows
Vězeňské číslo : 19138
Umístění : Blok cel smrti, buňka 18
Zločin : Vražda prvního stupně, s přitěžujícími okolnostmi vystřílení zásobníku
Rozsudek : Popravení na elektrickém křesle
Podmíněčné propuštění : není možné

Životopis :
Lincoln už od mládí směřoval do Fox River. Poté, co opustil Morgan Park High School v 10. třídě, se několikrát dostal do problémů se zákonem. Mezi jeho dřívější tresty patří: dva měsíce pro krádež, tři měsíce pro škodu na majetku, šest měsíců za ublížení na zdraví, šest měsíců pro držení drog, deset měsíců za ublížení na zdraví. Burrows se cítil nevinný, ale ve všech případech souvisejících se smrtí Terrence Steadmana, manžela víceprezidentky USA, byl usvědčený. 12. března byly Lincolnovy konečné žádosti na odvolání se odepřeny a datum popravy bylo naplánováno na 11. květen.
Lincoln má povolené návštěvy s Michaelem Scofieldem - jeho bratr, LJ Burrowsem - jeho syn, Lisou Rix - synova matka, a Sue Parsons - reportérka The Headline Press. Tento vězeň je ohodnocený stupněm C a je schválen pro práci ve vězeňském průmyslu. Burrows je ve věznici známý jako "Linc the Sink." ("odpad Linc")

David Tweener Apolskis

18. dubna 2008 v 22:22 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Jméno:David Tweener Apolskis
Vězeňské číslo : 95012
Umístění : Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 13
Zločin : Závažná krádež
Rozsudek : 5 let
Podmíněčné propuštění : 1 rok

Životopis :

Má přezdívku Tweener. Měl vždycky šikovné ruce. Na základní škole mu pomohly k tomu, že se stal hvězdou fotbalového týmu. Stal se z něj mistr kapsářů. Mezi jeho 14 až 19 lety ukradl okolo 200 peněženek a asi 150 hodinek. Ale měl trochu smůlu, když se pokusil okrást policajta. Byl okamžitě zatčen a v jeho apartmánu byla nalezena cenná basebolová kartička (za několik tisíc dolarů). Ukradení kartičky bylo před dvěma dny nahlášeno na policii a tak si musí odpykat pět let ve vězení Fox River.

Benjamin Miles Franklin

18. dubna 2008 v 22:21 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Jméno:Benjamin Miles Franklin
Vězeňské číslo : 89416
Umístění :
Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 48
Zločin :
Držení kradeného zboží
Rozsudek :
8 let
Podmíněčné propuštění :
3 roky, 2 měsíce
Životopis :
Má přezdívku C- Note. Je neschopný najít si práci a peníze na zaplacení nájmu pro svou manželku a dceru, rozhodl se, získat to kriminální cestou. Policie ho zatkla při řízení nakláďáku plného kradeného zboží. Za vzpírání se při zatýkání a neochotu prozradit identitu svých pracovníků ho přemístili do nápravného zařízení Fox River. Má také vojenský záznam, který je tajný a nepřístupný veřejnosti.
Vězeň má povolené návštěvy přítele Dariuse Morgana. Chovanec je ohodnocený stupněm C a je mu schválena práce ve vězeňské kuchyni.

John Abruzzi

18. dubna 2008 v 22:19 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Jméno:John Abruzzi
Vězeňské číslo : 81004
Umístění : Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 96
Zločin : Dvojnásobná vražda a napomáhání na dvou vraždách
Rozsudek : 120 let
Podmíněčné propuštění : není možné

Životopis :
Bývalý šéf Chicagské mafie, John Abruzzi, je pravděpodobně ten nejneoblíbenější vězeň ve Fox River. Další vězni, dokonce i vrazi, jsou podrobeni Abruzzimu, který mimojiné organizuje také práce ve věznici. Zatímco bachaři prosazují svá pravidla, nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že Abruzzi řídí vězení. Abruzzi byl usvědčený ze dvou vražd a alespoň další dvě pomáhal organizovat. Později se přihlásil očitý svědek Otto Fibonacci, který přesvědčil porotu o Abruzzi činu, a tak byl odsouzen k doživotnímu vězení. Jak se ale Abruzzi ocitl ve vězení, tak dělal vše pro to, aby zničil Fibonacciho, který ale mezitím nastoupil do programu pro ochranu svědků. John už začínal šílet z toho, že Fibonacci je stále na živu a nikdo ho nemůže najít.
Abruzzi má povolené návštěvy Philipa Falzoneho - "obchodní partner", Sylvie Abruzzi - manželka, Nicole Abruzzi - dcera, Johna Abruzzi Jr. - syn a Briana Knowltona - obchodní manažer. Vězeň je ohodnocený stupněm C a je mu schválena práce na věznici.

Theodore Bagwall

18. dubna 2008 v 22:17 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Jméno:Theodore Bagwall
Vězeňské číslo : 89632
Umístění : Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 16
Zločin : Únos šesti studentů, znásilnění a vražda prvního stupně
Rozsudek : doživotí
Podmíněčné propuštění : není možné

Životopis :
Má přezdívku T- Bag, je jeden z nejnebezpečnějších vězňů ve Fox River . Už v mládí byl vandalem a krutě zacházel se zvířaty. Když mubylo deset, tak byl chycen, jak se pokouší zapálit dům svého učitele na základní škole ve čtvrté třídě. A tak byl poslán do nápravného zařízení pro mladistvé. Zde se dostal do Purity Gang(Rasistický gang). Bagwellovy zločiny byly čím dál vážnější. Gang spáchal zločin se střelnou zbraní a pokusem o vraždu. Za tyto zločiny byl poslán do Donaldsonova vězení s vysokou ostrahou v Alabamě, kde ihned zastal pozici vedoucího v gangu. Před čtyřmi lety se opět vrátil k životu kriminálníka. V této době provedl únos a zabil šest studentů v Alabamě, čímž se dostal na seznam nejhledanějších zločinců v Americe. Jakmile ho chytli, jeho právní zástupce podal na něho žalobu, aby byl uvězněný, protože se obávali, že se znovu stane členem Gangu. Nakonec Bagwell skončil ve Fox River a díky své minulosti se zde T-Bag stal jedním z nejobávanějších vězňů.
T- Bag je známý tím, že byl členem Purity Gangu. Vězeň má prokázaný vztah s Jason Buchanan (také známý jako Maytag) Seth Hoffner (také známý jako Cherry). Vězeň má povolané návštěvy se Susan Hollander. Je ohodnocený stupněm C a je mu povolena pro práce ve vězení.

Charles Westmoreland

18. dubna 2008 v 22:13 | kitty |  Prison Break (Útěk z vězení)
Jméno:Charles Westmoreland
Vězeňské číslo : 21562
Umístění : Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 13
Zločin : Únos letadla, neúmyslné zabití a zabití z nedbalosti
Rozsudek : 60 let (doživotí)
Podmíněčné propuštění : 26 let

Životopis :
Právě to je 28 let, co je zavřený ve Fox River, což z něj dělá jednoho z nejdéle zavřených vězňů. Byl původně usvědčený v Douglas v Arizonii a první dva roky svého trestu strávil v arizonské věznici ve Florencii. Kvůli nízkému rozpočtu musela Arizona některé své vězně předat věznicím jiných států. A tak byl přemístěný do Fox River v roce 1973. Už ve vězení v Arizonii se šeptalo, že Westmoreland je ve skutečnosti legendární únosce DB Cooper. V roce 1971 držel 727 pasažérů a jako vykupné požadoval $1.5 milion. Jakmile mu byly vydány, tak seskočil padákem do lesa z Pacific Northwest. I když nebyly žádné přímé dukazy k obvinění Westmorelanda coby Coopera, vyskytl se jeden dostatačující nepřímý důkaz který ho usvědčil. Přezdívka "D.B. Cooper" ho pronásledovala až do Fox River. Není jednoduché být vězněm, když ostatní předpokládají, že jste milionář. Ostatní vězni ho stále obtěžují. Jednou byl dokonce napaden jiným vězněm, který mu zlomil nos, protože z něho chtěl dostat ty peníze. Ale v posledních letech tyto útoky ustávaly. Má to co dělat i s jeho postarším věkem. Ale po 30 letech neustálého popírání, že je D.B. Cooper, mnoho vězňů došlo k závěru, že Charles Westmoreland není ve skutečnosti tím slavným.
Vězni je povoleno chovat kočku jménem Marilyn. Toto povolení má už z dob, kdy ještě bylo dovleno chovat zvíře ve vězení. Vezeň má pověření skupiny "B", takže je mu povolena práce ve věznici.